“Sēļi” nekad ballēs malā nesēž

 

No 3.marta līdz 12.maijam, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, notiek deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra apguves skates. 26.martā Aizkraukles pagasta un pilsētas kultūras namā savu dejotprasmi rādīja Aizkraukles deju apriņķa kolektīvi. Neretas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” ieguva pirmās pakāpes diplomu. Žūrijas eksperti bija deju autori – Jānis Purviņš, Taiga Ludborža, Gunta Skuja, Jānis Ērglis un Agris Daņiļevičs. Žūrija vērtēja gan horeogrāfiju, gan skatuves kultūru, gan tautas tērpus.

“Sēļu” vadītāja Inita Kalniņa stāsta, ka jau pagājušā gada rudenī deju eksperti esot teikuši, ka stingri vērtēs: ”Ja šogad ļoti augstu novērtēs, tad nākamajā gadā uz svētkiem vairs nebūs izaugsmes un nebūs arī uz ko tiekties.  Visā Latvijā ir par 178 deju kolektīviem vairāk, tāpēc nākamajā gadā būs arī sīvāka konkurence.”  Deju kolektīva vadītāja priecājas, ka par mūsu deju kolektīvu teica labus vārdus: ”Katru deju kolektīvu pamatīgi izvērtēja deju kolektīvu vadītāju sapulcē. Par T.Ludboržas “Es meitiņa kā rozīte” pateica publisku paldies – par pausto attieksmi pret deju. Par otro deju – J.Ērgļa “Pielūgsmi”-  pats dejas autors atzina, ka mēs vislabāk parādījām dejas raksturu.”

Paši “Sēļu” dejotāji stāsta, ka pirmajā mirklī pēc skates bijusi miera sajūta, jo kaut kas ir beidzies. Dejotāja Kristīne saka: ”Pēc tam sākās ziņkāre, kā citiem kolektīviem veicās. Vienmēr jau gribas labāk, taču, neapšaubāmi, esam priecīgi par rezultātu. ” “Sēļi” stāsta, ka viņu deju kolektīva plus ir tas, ka viņi daudz smaidot un esot ļoti draudzīgi.  Uz jautājumu, cik daudz laika nepieciešams, lai iemācītos vienu deju, viņi ,cits caur citu smejoties, joko, ka iemācīties var kaut vienā dienā, bet, lai skaisti un cēli to izdejotu, nepieciešams ilgāks laiks, lai noslīpētu nianses.

“Sēļiem” iecienītākas esot jestrās dejas. Latgaļu dejas. “Bet šogad mums nav. Mēs nemākam dejot cēlas dejas. Labi, nevis nemākam, bet ne tik labi, kā tās jestrās, ”saka Inga. Tuvākais un lielākais mērķis ir nokļūšana Deju svētkos. I.Kalniņa stāsta, ka tieši pirms Deju svētkiem ir vislielākā interese par dejošanu.

Dejotāji saka, ka ar viņiem vienmēr esot lustīgi, turklāt, kamēr citi ballēs pie galdiem kautrīgi sēžot maliņā, viņi ir naski dejotāji.

“Sēļos ”ir dejotāji no visa novada – pēc darba dienas uz kopīgu dejošanu sabrauc dejotāji gan no Mazzalves, gan Sproģiem, gan no Neretas. Brauc arī no kaimiņiem – no Lones.  Deju kolektīvs laipni aicina ikvienu, kas vēlas dejot, pievienoties deju kolektīvam!

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 21 Aprīlis 2017 08:57

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3735569
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3615
108941
3735569

Sadarbība