Biedrība "Upmales mantinieki"

Biedrība "Upmales mantinieki" (4)

Jūnija sākums. Vasara beidzot klāt! Spīd saule, nedaudz silti, pat karsti. Zied pļavas un puķu dobes. Acīs krīt pelēcīgi noplukušais. Pagājušajā pavasarī bērnu krāsotie laukakmeņi Neretas parka jaunajā rotaļu laukumā pavisam bāli. Krāsas izbalējušas un lobās nost. Nekāda prieka uz tādiem skatīties!

 

Neretas novada Komunālās nodaļas darbiniece Vēsma Baļčjuna, satiekot biedrības “Upmales mantinieki” vadītāju, uzrunā: “Vajadzētu tos akmeņus pārkrāsot, paspilgtināt. Ko vasarā dara bērni?” Savukārt Neretas bērnu bibliotēkas vadītāja Biruta Petrone, satiekot šī raksta autori L. Ozoliņu skolas gaitenī, vaicā: “Saki, ko varētu darīt ārā, parkā, laukā bibliotēkas lasītāji, bērni Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā?” L. Ozoliņa savukārt stāsta, ka biedrība guvusi apstiprinājumu projektam „Zinu, protu – vecs un jauns: mācāmies kopā, dzīvojam labāk” fondā Ziedot, kur iespēja nopirkt samērīgā daudzumā krāsas un otas. Vien jāvienojas par datumu. Tā no triju cilvēku divām sarunām rodas ideja atjaunot laukakmeņu krāsojumu Neretas bērnu rotaļu laukumā.

 

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vecajā korpusā kopš pagājušā gada ir telpas biedrībai Upmales mantinieki. Te izveidots centrs "Saimnieču pasaule", kur vietējās sievas bieži pulcējas, lai iemācītos ko interesantu kulinārijas jomā, kaut vai, piemēram, jaunu pankūku recepti.

 

Latgales reģionālās televīzijas sižets>

 

Biedrība „Upmales mantinieki” aprīlī sāk realizēt fonda „Ziedot” atbalstīto projektu „Ievirzes meistarklasē „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”” Neretas novada senioriem. Projekta aktivitātes dažādās rokdarbu jomās notiks katru mēnesi gan Neretā, gan ārpus tās. Sekojiet informācijai, interesējaties pašvaldībās, lasiet paziņojumus uz informācijas dēļiem.

 

Ar šo projektu biedrība vēlas aicināt novada cilvēkus saprast, ka mācīties kaut ko jaunu, praktisku nekad nav par vēlu. Dažreiz kopā sanākšanās varbūt tā būs dalīšanās dzīves pieredzē un prasmēs – mācīšanās mācot. Citreiz tas būs izaicinājums: pamēģināšu, vai es to varu. Vēl kādā kopā sanākšanā varbūt izdosies atrast tieši sev atbilstošu jaunu aizraušanos, kura nesīs prieku ne tikai pašam, bet kļūs par iespēju personīgā budžeta papildināšanai.

 

Nodarbībās floristikā augus, ziedus, dabas materiālus izmantosim atbilstoši gadalaikiem. Darbosimies dekupāžas un papīra plastikas meistarklasēs (klasēs kā skolā). Vārīsim ziepes tiešā nozīmē, liesim sveces un svečošanās priekā dalīsimies ar ģimenēm, draugiem. Ceram atrast kādu meistaru, kurš varētu ierādīt vismaz sākumu koka lāpstiņu, dakšiņu, piekariņu, paliktnīšu, suvenīru gatavošanā (būsim priecīgi, ja kāds pieteiksies būt par brīvprātīgo skolotāju šajā jomā). Vēl mīcīsim mālus, apgleznosim stikla traukus, šūsim un adīsim. Projekta ietvaros plānojam iegādāties šujmašīnu, adāmo mašīnu, uzpariktes dekoratīvo ziedu un bumbuļu gatavošanai o vilnas diegiem. 

 

Par nodarbību datumiem un laiku regulāri informēsim ar afišu palīdzību gan novada mājas lapā, gan izliekot paziņojumus. Ja pase rāda, ka līdz senioru gadiem kāds solītis vēl ejams, bet ir vēlēšanās pievienoties nodarbībās, būsiet vienmēr laipni gaidīti mūsu pulkā. Kopā jautrāk, interesantāk! Gaidīsim arī Jūsu ierosinājumus, idejas, lai darbs (meistar) klasēs būtu interesantāks. Lai iedrošināmies uzdrīkstēties atklāt sevī jaunus talantus!

 

Lidija Ozoliņa, biedrības „Upmales mantinieki” vadītāja

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4235807
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1677
104992
4235807

Sadarbība